The full list of participants is:
Pedro Alvarez (University of Oxford)
Roger Behrend (Cardiff University)
Denis Bernard (ENS Paris)
Bruno Bertini (University of Oxford)
Joe Bhaseen (King's College London)
Davide Bianchini (City University London)
David Bombac (King's College London)
George Booth (King's College London)
Édouard Boulat (Université Paris Diderot)
Michael Brockmann (University of Amsterdam)
Marco Caccin (King's College London)
John Cardy (University of Oxford)
Olalla Castro-Alvaredo (City University London)
Vincent Caudrelier (City University London)
Alessandro De Martino (City University London)
Jacopo De Nardis (Universiteit van Amsterdam)
Stefano De Nicola (King's College London)
Benjamin Doyon (King's College London)
Clare Dunning (University of Kent)
Matthew Edmonds (Newcastle University)
Christoph Eigen (University of Cambridge)
Mathis Friesdorf (Freie Universität Berlin)
Fabian Essler (University of Oxford)
Davide Facoetti (King's College London)
Alexandre Faribault (Université de Lorraine)
Paul Fendley (University of Oxford)
Mathis Friesdorf (Freie Universität Berlin)
Oleksandr Gamayun (Lancaster University)
Juan P. Garrahan (Nottingham University)
Rebecca Gillan (IoP)
Aldo Glielmo (King's College London)
Andrew Green (University College London)
Uwe Grimm (The Open University)
Stefan Groha (University of Oxford)
Chris Hooley (University of St Andrews)
Marianne Hoogeveen (King's College London)
Enej Ilievski (University of Amsterdam)
Andrew James (University College London)
Kirsten Jenkins (King's College London)
Des Johnston (Heriot-Watt University)
Giovanni Jona-Lasinio (La Sapienza, University of Rome)
Jonathan Keeling (University of St Andrews)
Jan Korbel (Czech Technical University in Prague)
Marton Kormos (Budapest University of Technology and Economics)
Reimer Kuehn (King's College London)
Austen Lamacraft (University of Cambridge)
Vivien Lecomte (LPMA, Paris 6-7 universities)
Karyn Le Hur (École Polytechnique de Paris)
Chiu Fan Lee (Imperial College London)
Emanuele Levi (University of Nottingham)
Oleg Lychkovskiy (Lancaster University)
Matteo Marcuzzi (University of Nottingham)
Herve Ness (King’s College London)
Tamas Palmai (Budapest University of Technology and Economics)
Thierry Platini (AMRC, Coventry University)
Tomaz Prosen (University of Ljubljana)
Sarben Sarkar (King's College London)
Kareljan Schoutens (University of Amsterdam)
Maximilian Schulz (University of St Andrews)
Dirk Schuricht (Utrecht University)
Benjamin Simons (University of Cambridge)
Spyros Sotiriadis (SISSA (Trieste))
Istvan M. Szecsenyi (University of Durham)
Gábor Takács (Budapest University of Technology and Economics)
Scott Taylor (University of St. Andrews)
Hugo Tschirhart (Université de Lorraine/ Coventry University)
Ian van Beek (St Andrews)
Rianne van den Berg (University of Amsterdam)
Merlijn van Horssen (The University of Nottingham)
Matthieu Vanicat (LAPTh (Annecy, France))
Thomas Veness (University of Oxford)
Rodrigo Villavicencio-Sanchez (Queen Mary University of London)
Rogier Vlijm (University of Amsterdam)
Robert Weston (Heriot-Watt University)
Thomas Whitehead (University of Cambridge)
Bram Wouters (University of Amsterdam)
Zoltan Zimboras (University College London)
Lukeriya Zharova (Sevenoaks School)